Literární zajímavosti

Svět knihy Praha

Svět knihy Praha
Již tradičně je před námi svátek všech knižních nadšenců, Svět knihy Praha. Brány pražského výstaviště se nám otevřely dnes, tj. 9.5. a celý víkend zůstanou otevřeny pro všechny milovníky knih. Ani letos nebudeme ochuzeni o velmi bohatý program. A zde je malá ukázka toho, na co se já osobně těším nejvíc, neboť 11. května budu u toho také.
Hned první den měla besedu v jednom z křídel výstaviště dětská autorka Petra Braunová. Její knihy plné milých příběhů doprovází naše nejmenší do říše snů. Pro děti zde byla i přednáška, jak se tvoří komiks a kdybych nebyla v práci, vzala bych tam určitě svou dceru. V pátek pokračujeme ve spanilé jízdě. Báru Nesvadbovou netřeba moc představovat. Spolu s Pavlínou Saudkovou nám představí svůj nový magazín. Znáte Tada Wiliamse, autora sci-fi knih? Zajděte si na jeho besedu a nechte si podepsat knihu. Sobota bude den nejnabitější událostmi a obávám se, že i počtem návštěvníků se bude řadit k nejdůležitějším dnům veletrhu. Iva Pekárková, Karel Hvížďala, Honza Vyčítal, to je jen střípek z osobností, které budou v sobotu hosty. Já osobně se velmi těším na autogramiádu skvělého autora Jana Vavříka, který nám představí svou nejnovější knihu Případ Kláry P. Ve frontě na podpis budu stát mezi prvními. Další v řadě mám na seznamu skvělého spisovatele Stefana Ahnhema. Jeho knihy Devátý hrob, Oběť bez tváře a další se řadí mezi špičky severské detektivky. Jako třešnička na dortu je autogramiáda Tima Weavera. Kdo nezná jeho díla jako Hon na mrtvého, Bez slitování a jiné, jako by snad ani nebyl milovníkem thrillerů. Já si na jeho podpis frontu vystojím zcela určitě. Dalším hostem je i Michal Viewegh s jeho typickým klidem a knihami, které vychází ze života. Neděle je dnem posledním, ale ani v tento den nebude nouze o zajímavé hosty, jako je Jiří Anderle, Alena Zárybnická nebo Miloš Zapletal. Nenechte si ujít tento výjimečný víkend. Neochuďte se o jedinečné příležitosti ukořistit pár vzácných podpisů, setkání s oblíbenými autory. Najdete zde i spoustu workshopů, povídání, besed a ale co je hlavní, je zde spousta knih. A to opravdu spousta. Desítky stánků známých, i méně známých nakladatelů na jednom místě. Já budu u toho a budu se snažit nasát atmosféru co nejvíc, aby mi vydržela na celý rok. A zcela určitě se po příjezdu ozvu, abych těm, kdo nemohou jet, přiblížila, jak skvělé bylo být zase "u toho".  
Image
Milovnice knih, léta, slunce a hlavně řeckého moře. Jsem hrdou maminkou dvou báječných dcer a velmi pyšná babička mého vnoučka.

Štítky