Knižní recenze

Rakvář

Rakvář
Jméno populární britské spisovatelky Sharon J. Boltonové snad netřeba představovat. Její předchozí detektivní thrillery ohromily miliony čtenářů po celém světě. Nyní srdce každého jejího fanouška určitě zaplesá. Vyšla totiž další pecka – Rakvář!
Tentokrát je hlavní hrdinkou zkušená policistka Florence Loveladyová, která se do poklidného městečka vrací, aby se zúčastnila pohřbu člověka, kterého před třiceti lety usvědčila z několika vražd. Majitel pohřební služby vždy dělával to, že do vlastnoručně vyrobené rakve vložil malou sošku nesoucí podobu zemřelé. Po pohřbu, kdy Florence zajde do domu majitele pohřební služby, najde zde sošku, která ztvárňuje ji samotnou. Znamená to snad, že vrah je stále někde tam venku na svobodě? Sharon J. Boltonová opět nezklamala. Mou první knihou od ní byla kniha Už mě vidíš? Četla jsem ji poprvé před pěti lety a už tehdy jsem si říkala, že se rodí nová a velice úspěšná spisovatelka. Všechny její knihy jsou skvělé a originální, ale prozatím nejlepší knihou, jakou jsem od ní četla, je Má ji rád, nemá ji rád. Spisovatelka má obrovský talent se čtenářem manipulovat téměř do poslední stránky a vy si po celý běh příběhu nejste jisti, kdo je vrah. I když své tipy určitě máte, nakonec zjistíte, že se příšerně pletete. I přesto, že se před několika lety povídalo, že je autorčina budoucnost v naší zemi kvůli malému zájmu, jsem ráda, že se situace změnila a čtenáři mohli dostat šanci si přečíst více jejích knih. Stále se však domnívám, že by si zasloužila větší pozornost a propagaci než tu, jakou má doposud. Snad se i toto časem změní. Na každou knihu jsem se já osobně těšila a nejinak tomu bylo u Rakváře. V mé knihovně mají její díla speciální místo. Je důležité zmínit, že některé knihy pocházejí ze série. Proto by bylo dobré se informovat, jak jdou přesně za sebou, aby čtenář nebyl ochuzen o osobní život detektiva/detektivů. Dokonce i Rakvář je z chystané série. Druhý díl by měl nést název „Travič“ a už teď jsem na něj velmi zvědavá.

Příběh má spád od první kapitoly a to, že je kniha psána v 1. osobě, mě nejen velmi překvapilo, ale především potěšilo. Snáze se do příběhu čtenář dostane a lépe si představí vše, co je v příběhu popisováno. Za to má spisovatelka velké plus. Tušila jsem, co mohu očekávat a zklamána jsem rozhodně nebyla. Kapitoly jsou dlouhé tak akorát, napětí graduje s každou novou částí a konečné rozuzlení mě natolik překvapilo, že si nyní dám pauzu, než rozečtu cokoliv jiného. Boltonová jen potvrdila můj názor, že je skutečnou mistryní ve svém oboru. Na své si rozhodně přijde každý fanoušek detektivních příběhů, u kterých se doslova tají tech téměř na každé straně. Pokud tedy již přemýšlíte, zda někoho ze svých blízkých obdarujete knihou, a jste si jisti, že patří mezi fanoušky napětí, Rakvář je výborný tip! Rozhodně nebudete litovat.  
Image
Milovnice deštivých dnů, knih, ovocného čaje a horké čokolády. Řídím se citátem: "Svět je nádherná kniha, ale nemá cenu pro toho, kdo v ní neumí číst."

Štítky