Knižní recenze

Popelka, jak ji neznáte

Popelka, jak ji neznáte
Páni! Takovouhle oddechovku jsem v tomto hektickém období přesně potřebovala! Cinder a Ella je jeden s nejmilejších, nejromantičtějších a nejsladších příběhů, co jsem poslední dobou četla. Román je tak krásný, skvěle napsaný a vy určitě budete dojatí ještě dlouho po přečtení, tak jako já.
Ellin život není žádná pohádka. Před necelým rokem ztratila maminku při autonehodě, z níž sama vyvázla vážně zraněná. Byla velmi dlouho v komatu, osm měsíců strávila v nemocnici. Svého otce neviděla roky a teď se k němu a jeho nové rodině musí přestěhovat. Její nevlastní sestry jí dělají ze života peklo, nikdo jí nerozumí, celá škola se jí posmívá. Jediný, komu může napsat a normálně si popovídat, je Cinder. Přátelí se spolu už roky přes internet, ale nikdy se spolu nesetkali. Ella však vůbec netuší, že Cinder je jedním z nejslavnějších herců v Hollywoodu. Potkají se konečně? Jaké jsou jejich city? Unese trošku namachrovaný Cinder Ellino postižení? Co vše bude muset Ella prožít, aby svého kamaráda konečně spatřila? A co bude muset obětovat Cinder? „Ve vaně jsem zůstala, dokud voda nevychladla a já se pořádně nevybrečela. Slzy nepřišly kvůli všem těm pohledům mých spolužáků ani proto, že se ke mně všichni chovali jak k vyvrhelovi – plakala jsem, protože mi došlo, že takhle bude vypadat zbytek mého života. Anna měla pravdu – na mé kulhání ani jizvy nepomůže vůbec nic. Dnešní strašlivý den se bude navěky opakovat.“ Vzhledem k náročnému období, které prožívám, aktuálně vyhledávám pouze oddechovky, romantiku, slaďárny. Cinder a Ella náležitě tuto etapu zahájili, moc jsem se na knihu těšila a opravdu jsem si ji užila. Určitě si nenechám ujít ani její druhý díl Šťastně až na věky. Autorka Kelly Oram píše velice čtivě, okamžitě vás děj pohltí a vy budete chtít číst dál a dál. Toto je její první kniha vydaná v češtině a já myslím, že za přečtení rozhodně stojí. Cinder a Ella vám ukáže, že prostě pravá láska existuje. Kdekoliv a kdykoliv. Ano, někomu se to může zdát jako klišé. Ale opravdu čtivé klišé! (Já tohle slovo fakt nesnáším, grrr) Občas to tak i v životě přeci chodí. Navíc se o tom krásně čte. Příběh je vlastně taková pohádka pro dospělé. Rozněžní vás a naladí na pozitivní vlnu. Láska přece i hory přenáší, a je třeba pro ni něco obětovat. Pokud tomu ani trošičku nevěříte, tak tuto knihu možná radši nečtěte. Protože já tomu věřím: vždycky pro mne láska byla vším. A rozhodně věřím na klišé, zázraky, lásku a šťastné konce… Vy snad ne?
Image
Blogerka, milovnice knih, cestování, léta, sluníčka, seriálů, focení, dobrého čaje a skvělého jídla. Můj nejoblíbenější citát je od Karla Čapka, který jsem si trošku poupravila podle svého: „ Nejkrásnější věci na světě nejsou věci, ale okamžiky – kromě knih samozřejmě.“ ☺

Štítky