Knižní recenze

Oko za oko

Oko za oko
Kat, Mary a Lillia žijí na ostrově Jar a chodí na stejnou střední školu. Dohromady je spojuje touha po pomstě. Udělit lekci těm, kteří je šikanovali, vysmívali se jim a udělali jim ze života peklo.
Kat je rebelka a snaží se užívat života, jak může. Ale už ji štve, jak jí to znepříjemňuje její bývalá nejlepší kamarádka, která je zároveň největší oblíbenkyní z celé školy, je populární, je cool a ještě ke všemu je vedoucí roztleskávaček. Mary je slušná, tichá mladá holka. Možná se může se zdát zakřiknutá. Má taky proč. Tíží ji totiž tajemství. Před šesti lety ostrov opustila kvůli klukovi, který ji šikanoval. Ale vrátila se a chce, aby ten, kdo jí ublížil, taky trpěl. Lillia je nejlepší kamarádka té nejvíc cool holky ze školy – budoucí královny plesu. Ale Lil je její pravý opak – slušná a hodná na všechny. Když jí ublíží jeden kluk, rozhodne se, nenechat to jen tak. Už se sebou nenechá všemi zametat.   „Pojď se mnou dneska obejít moje kunčofty a já tvýmu bráchovi neřeknu, že si ode mě jeho jménem kupuješ éčko.“ (…) „Jsi malá ségra mýho kámoše, takže na tebe nehodlám nic zkoušet. Hele, klidně ti dám pět babek slevu. No tak, koťátko. Nebo máš dneska v plánu něco jinýho?“ Nic v plánu nemám, ale o to tady nejde. Prostě chci koupit tu extázi a padat domů, ne se celý večer zahazovat s Kevinem na jeho drogových pochůzkách.   Román napsaly dvě autorky – Jenny Hanová a Siobhan Vivianová. Jenny je poměrně známá spisovatelka dívčích románů. Napsala například Všem klukům, které jsem milovala nebo sérii Léto. Já od ní zatím četla jen její vánoční povídku v knize Dárek z pravé lásky, která se mi moc líbila. Sérii Léto mám doma už delší dobu koupenou, ale zatím jsem ji nečetla. Příběh je velice čtivý a docela i napínavý. Louskala jsem stránku po stránce a najednou byl konec. Oko za oko jsem přečetla během jednoho nedělního odpoledne. Byla jsem moc zvědavá, jak to na konci dopadne. Zda Reeve pozná Mary, kterou šikanoval, co bude s Rennie a co Lillia a Alex? Nebo nakonec Alex a Kat? Co se stalo s Reevem? Jak to vše bude dál? Závěr mě možná trošku zklamal. K žádnému rozuzlení nedošlo. Konec je vlastně hodně otevřený. Ale chápu to, vzhledem k tomu, že se chystají další dva díly knihy - Oheň a plamen a Prach a popel a my si je prostě musíme koupit, že? Protože přece potřebujeme vědět, jak to vše dopadne. A všichni se konečně dočkáme toho očekávaného rozuzlení! Ale na to si musíme počkat až do srpna, kdy má vyjít druhý díl.
Image
Blogerka, milovnice knih, cestování, léta, sluníčka, seriálů, focení, dobrého čaje a skvělého jídla. Můj nejoblíbenější citát je od Karla Čapka, který jsem si trošku poupravila podle svého: „ Nejkrásnější věci na světě nejsou věci, ale okamžiky – kromě knih samozřejmě.“ ☺

Štítky