Knižní recenze

Mé lži, tvé lži

Mé lži, tvé lži
Zdálo se, že je její život dokonalý. Ale v honbě za klidem v duši kývne na zakázku, která ji málem stojí vše.
Joely je šťastně vdaná. Tedy alespoň si to myslela, než zjistila, že její báječný manžel má milostný poměr s její nejlepší kamarádkou. Pod tíhou jeho nevěry a zrady přijímá zakázku sepsat životní příběh slavné spisovatelky Fredy. Jako ghostwriterka píše o skandálech a tajemstvích slavných lidí a toto je další příležitost, jak se posunout dál a zapomenout na hořké zklamání. Má to jeden háček, nikdo nesmí vědět, na čem pracuje, a proto odjíždí, aniž by někomu cokoliv řekla, za tajemnou Fredou. Vyslechne si příběh, starý téměř padesát let, nejhlubší tajemství slavné autorky, ale pak se vše zvrtne. Už při rozhovoru se spisovatelka chová velmi podivně a vše vyvrcholí, když Joely jakoby náhodou zamkne ve věži svého domu. Joely dochází, že je v pasti. Sama, bez signálu, nikdo neví, kde je, a na její volání nikdo nereaguje. Musí se dostat ven stůj co stůj.

Joely jako málo sebevědomá, trochu ufňukaná autorka blogu, která se ráda hrabe v soukromí slavných lidí a jejíž osobní život není zrovna nejrůžovější. Přestárlá spisovatelka, skrývající dávné tajemství v podobě milostného vzplanutí ke svému učiteli hudby ve velmi mladém věku. Její podivínské chování mladou bloggerku vůbec nevarovalo a už to potvrzuje její nevyzrálost a naprostou naivitu. Susan Lewis není českým čtenářům neznámá, před dvěma lety se vrátila na spisovatelskou scénu s knihou O minutu později. A přestože kniha žádný velký trhák nebyla, s její novou knihou si reputaci malinko polepšila. Zdá se až neuvěřitelné, jakou fantazii dokážou spisovatelé vložit do svých knih. Naprosto neotřelý příběh s podivínskými hlavními protagonisty, zápletkou, která je docela málo uvěřitelná, ale musíte číst dál, abyste se dozvěděli, zda se Joely podaří uniknout z nedobrovolného uvěznění. Pokud jste si o autorce něco málo přečetli, víte, že se kdysi zabývala spíš milostnými romány. Ale nyní, nejspíš pod tíhou poptávky čtenářů, se zaměřila na psychologické romány a zdá se, že se konečně našla. Mé lži, tvé lži není žádný obrovský knižní hit, ale čte se dobře, a přestože zápletce moc nevěříte, knihu dočítáte s jakýmsi pocitem fascinace a zvědavosti.
Image
Milovnice knih, léta, slunce a hlavně řeckého moře. Jsem hrdou maminkou dvou báječných dcer a velmi pyšná babička mého vnoučka.

Štítky