Knižní recenze

Láska na Korfu

Láska na Korfu
Jak to dopadne, když si slíbíte, že se už nikdy nezamilujete? Jednoho dne však odjedete s kamarádkou na dovolenou a tam se objeví svalnatý, snědý, ale také životem zlomený místní Řek?
Tess Parksová se rozhodne, že láska není nic pro ni. Ale nevydrží bez randění, neustále visí na seznamkách a každých šest týdnů si vyrazí s někým novým, to je její pravidlo. Nikdy víc než šest týdnů. Její nejlepší kamarádka má zlomené srdce, a tak Tess pozve na holčičí dovolenou na Korfu. Dají si slib, že zůstanou single a budou si spolu užívat svobody. Pak ale potká Tess charismatického majitele taverny Andrase, který potřebuje pomoci se svou panovačnou matkou. A tak se Tess s Andrasem domluví, že mu bude hrát jeho přítelkyni. Postupně se však seznamují, zažívají krásné chvilky a zjišťují, že už asi tolik nepředstírají… „Tess! Zuj si boty, parakalo!“ Podívala se na chodidla uvězněná ve zlatých kožených páscích, v bezpečí před terénem, na němž stála. Uslyšela křoupání, a když zvedla hlavu, spatřila Andrase, jak se k ní žene přes pláž. Dala se opět do pohybu, jedna noha, potom druhá, a rychle je střídala, jako by kráčela po přehlídkovém molu do řezavých uhlíků. „Na tohle nemám čas,“ prohlásil, když k ní dorazil. „Už jdu. Jen potřebuju…“ Zbytek věty se rozplynul ve vzduchu, protože Andras ji zvedl do náruče, otočil se zpátky k moři a vydal se s ní ke člunu.  Mandy Baggot je už pro mě prostě sázka na jistotu. Přečetla jsem všechny její knihy, píše letní romány a vánoční romance. Všechny jsou to skvělé oddechovky, při kterých zapomenete na starosti, občas se zasmějete a užijete si nádherné prostředí, ve kterém se odehrávají. Láska na Korfu vás zavede na tento nádherný zelený ostrov, kde je autorčin druhý domov. Hlavní postavy jsem si moc oblíbila. Hlavně svalnatého Andrase se zlomeným srdcem. Bavila jsem se od začátku dokonce. Tahle kniha je výborná romantická komedie, nadchne vás, naplní vás tou správnou dávkou romantiky a ukáže vám pravou řeckou náturu místních. Spolu s Andrasem a jeho rodinou se dokonce zúčastníte pravé řecké svatby a zažijete s nimi úžasné léto. Láska na Korfu je prostě báječná od začátku do konce, začtěte se a přeneste se na nádherný ostrov Korfu, kde kdysi žila také rodina Durrellových, a zažijte to pravé letní dobrodružství.
Image
Blogerka, milovnice knih, cestování, léta, sluníčka, seriálů, focení, dobrého čaje a skvělého jídla. Můj nejoblíbenější citát je od Karla Čapka, který jsem si trošku poupravila podle svého: „ Nejkrásnější věci na světě nejsou věci, ale okamžiky – kromě knih samozřejmě.“ ☺

Štítky