Knižní recenze

Dopisy od mrtvého

Dopisy od mrtvého
Stopadesát let starý dopis a rubín, který budí vášně i po takové době. To si genealog Jefferson Tayte nemůže nechat ujít.
Sedmý díl série Jefferson Tayte nás tentokrát přenese až do daleké Indie, krajiny sežehlé sluncem. Hlavní protagonista, genealog Tayte, je najat, aby vypátral chybějícího předka rodiny - a má k tomu jen pramálo indicií. Jen tajemný dopis a zmínku o jakémsi legendárnímu rubínu, který zmizel v propadlišti času. Ale není sám, kdo po drahocenném kameni pátrá. Drahokam touží nalézt i někdo jiný a neštítí se ničeho, ani vraždy. Jefferson Tayte je vtažen do sítě intrik, chamtivosti a zakázané lásky. V dalekém Džajpuru musí rozluštit temný příběh, zahalený tajemstvím, a bude si muset pospíšit, aby nedošlo k dalším vraždám.

Již sedmý díl série, v hlavní roli s genealogem Jeffersonem Taytem, a ani tentokrát autor nezklamal. Kdo nečetl předchozí díly, nemusí se bát začít tímto, i když mu souvislosti ze soukromí hlavního hrdiny budou nejspíš unikat. Ale brzy bude čtenář vtažen do děje a opět to je opravdová jízda. Nečekejte žádné přehnané násilí, i když i v této knize jde o násilnou smrt. Spíš se budete kochat nádhernou, exotickou krajinou, a zažijete zakázanou lásku. Budete pátrat po starém tajemství a trochu toho napětí si také užijete. A nahlédneme také malinko do soukromého života hlavního hrdiny, kterého si velmi brzy oblíbíte. Autor Steve Robinson dokazuje, že jeho záliba v genealogii se dá snadno zúročit. Vlastně jej provází již od raného mládí, kdy se rozhodl pátrat po svém dědečkovi a byl úspěšný, neboť se mu povedlo odkrýt tajemství neznámé větve své rodiny. A tak vznikl hrdina Jefferson Tayte, genealog, který se nebojí pátrat v dobách minulých, aby rodinám pomohl najít své předky a odkrýt i ta nejtemnější tajemství. I když jej to mnohokrát přivede do nebezpečí, ale právě to je kořením jeho práce. Dopisy od mrtvého jsou brilantní ukázkou, jak by měla být napsána napínavá kniha. Bez zbytečné omáčky, špetka tajemna - a je na světě příběh, který si rozhodně musíte přečíst.
Image
Milovnice knih, léta, slunce a hlavně řeckého moře. Jsem hrdou maminkou dvou báječných dcer a velmi pyšná babička mého vnoučka.

Štítky