Knižní recenze

Byli jste už na ostrově, kde voní čerstvý chleba?

Byli jste už na ostrově, kde voní čerstvý chleba?
Že ne? Tak nám dovolte, abychom vás dnes vzali na menší výlet. Nebojte se, nezabere to dlouho. Asi tak jedno odpolední odpočinkové kafe :)
Možná ten příběh znáte vy, nebo vaše známá či příbuzná. Tak jako tak se v něm najdou miliony žen na celém světě. Začtěte se do něj i vy a odhalte, jak vypadá (a hlavně jak voní) ostrov s vůní čerstvého chleba :) Někdy se prostě stane, že žijete dlouhé roky s přítelem, s nímž máte vlastní prosperující podnik, bydlíte v luxusním manažerském bytě v Plymouthu, chodíte do vybrané společnosti, a zdá se, že je vše v pořádku a jinak to ani být nemůže. Ale pak přijde náhlý bankrot, váš vztah to zničí a najednou nemáte nic. Vůbec nic. Chce to velkou odvahu začít znova. Třicetiletá Polly to dokázala. Bez prostředků, bez přátel se ocitla na přílivovém ostrově v Cornwallu. A po práci v designérském studiu začala péct chleba a zjistila, že hníst těsto rukama je pro její bolavou duši zázračný lék. Elitní společnost plymouthských podnikatelů vyměnila za rybáře, vyjíždějící každý večer na moře za úlovkem. Nebylo lehké bydlet v nehostinné krajině, kdy je třeba přizpůsobit život přílivům, jež odříznou ostrov od okolního světa, a kde bouře přináší smrt i těsné přátelství. Zpočátku byl jejím jediným kamarádem papuchalk, který náhodou vlétl dírou ve střeše k ní do domu. Chtěla zde zůstat jen tak dlouho, než se zase postaví na nohy, ale nakonec zjistila, že tenhle kouzelný ostrov jí zcela učaroval. Přečtěte si křehký příběh ženy, která se odrazila ode dna a s vidinou lepších zítřků se pustila do práce. Protože, jak všichni víme, dělání smutky zahání :)
Image
Jsem milovnice cupcakes, dobré kávy a krásných knížek! Stejně tak jsem hrdá venčitelka psa jménem Ballů a věčná studentka mediálního managementu.

Štítky